Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Poluzowanie obostrzeń w branży funeralnej

Poluzowanie obostrzeń w branży funeralnej

W dniu dzisiejszym, tj. 20.04.2020 weszła w życie ustawa znosząca częściowo obostrzenia związane z organizacją pogrzebów. Przedstawiamy informacje najważniejsze w naszej branży.

Zakazano do odwołania, sprowadzania z zagranicy i wywozu poza granicę Rzeczypospolitej Polskiej oraz przewozu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zwłok i szczątków ludzkich, oprócz szczątków powstałych ze spopielenia zwłok. Nie dotyczy to jednak szczątków żołnierzy poległych podczas wykonywania obowiązków służbowych. Główny inspektor sanitarny może wydać zezwolenie na wywóz poza granicę Rzeczypospolitej Polskiej zwłok i szczątków ludzkich.

W trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego znajdować ma się 1 uczestnik na 15 metrów kwadratowych powierzchni tego budynku, oprócz osób sprawujących kult religijny. Na cmentarzu znajdować ma się nie więcej niż 50 uczestników podczas jednego pogrzebu, oprócz osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy. Należy pamiętać przy tym o zakrywaniu ust i nosa.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Życzymy zdrowia.

O nas