Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Uczestnictwo w ostatnim pożegnaniu on-line? Teraz to możliwe!

Uczestnictwo w ostatnim pożegnaniu on-line? Teraz to możliwe!

Rok 2020, pomimo, że jeszcze nie dobiegł końca, już określany jest mianem trudnego, dziwnego, smutnego. Wszyscy musieliśmy zderzyć się z nową rzeczywistością, jaką jest życie w pandemii koronawirusa. Nabraliśmy przez to nowych nawyków, wynieśliśmy wiele lekcji. Z pewnością nowym zwyczajem jest możliwość uczestnictwa w pogrzebie przez Internet, jaką daje lubelska firma Relive.

Jeszcze rok temu oglądanie transmisji z pogrzebu bliskiej, lub po prostu znanej nam osoby mogłoby wydawać się lekceważące czy niegodne. Teraz dla osób przebywających na kwarantannie, osób starszych, przebywających za granicą czy po prostu tych bojących się o swoje zdrowie i życie, staje się to jedyną możliwą formą pożegnania zmarłego. Transmisja z uroczystości pogrzebowej odbywa się w pełni profesjonalnie, bo Panowie Tomasz Jurowicz i Andrzej Maj mają doświadczenie ze streamingiem jeszcze z czasów sprzed pandemii. Dyskretnie wykonują swoją pracę, aby zachować należytą pogrzebowi powagę. Uroczystość pogrzebowa pozostaje przy tym wszystkim prywatna, bo oglądać transmisję mogą tylko żałobnicy posiadający spersonalizowany link.

Znakiem czasu jest również posiadanie – jak mówią żałobnicy – pięknej pamiątki, jaką jest nagranie z uroczystości. Panowie z firmy Relive tworzą również prezentacje na temat zmarłej osoby, które stają się częścią filmu. Okazuje się, że ukoić ból po stracie można poprzez wracanie do tak intymnej i ważnej chwili, jaką jest pogrzeb bliskiej osoby. Usługa streamingu pogrzebu jest nowa, ale z pewnością rozwojowa, zapewne wpisując się w usługi branży funeralnej na stałe.

O nas