Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Poszkodowany kontra ubezpieczyciel – kierunek sąd.

Poszkodowany kontra ubezpieczyciel – kierunek sąd.

Poszkodowany i ubezpieczyciel to dwa przeciwległe bieguny. Poszkodowanemu zależy na godziwym zadośćuczynieniu za doznaną krzywdę oraz na środkach finansowych, które umożliwią mu pełny powrót do zdrowia. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które zarabiają głównie na sprzedaży polis mają natomiast za zadanie ochrony własnej ekonomii, stąd rzadko kiedy roszczenia poszkodowanego są zaspokajane w sposób polubowny. Ubezpieczyciel zna dokładnie statystyki, wie jaki % poszkodowanych odwołuje się od pierwszych decyzji, jak również jaki % decyduje się na dochodzenie swoich praw na wokandzie sądowej, a dziś niestety trudno mówić o adekwatnym odszkodowaniu bez sądu.

Samo słowo sąd, czas związany z zakończeniem procesu, jak również koszty sądowe sprawiają, że nadal niewiele osób decyduje się na tą drogę, mimo, że czują się oszukani poprzez postawę ubezpieczyciela. Należy jednak pamiętać, że zadośćuczynienie z polisy OC nie jest standaryzowane tabelarycznie, ubezpieczyciel ma prawo do wydania decyzji według swojego uznania i tylko sąd może w odpowiedni sposób zweryfikować należną kwotę. Niestety dla wielu przeszkodą nie do przejścia są kwestie finansowe, które wiążą się z dochodzeniem roszczeń w sądzie. Są to:

  • wpis sądowy (5% od wartości przedmiotu sporu),
  • opłaty bądź zaliczki na poczet wnioskowanych w sprawie dowodów z opinii biegłych,
  • koszty dla adwokata (często zastępstwo procesowe opłacone z góry, dojazdy etc.)

 

Dlatego portal Pozegnaj.pl wraz z Partnerską Kancelarią Odszkodowawczą, specjalnie dla naszych czytelników przygotował rozwiązanie, które zapewni osobom poszkodowanym, że od początku sprawy, aż do jej zakończenia, nie włożą w sprawę przysłowiowej złotówki, jak również jej nie stracą. Wszystko w oparciu o zasadę succes fee (premia za efekt). Oznacza to, że jeśli po analizie prawnej sprawa będzie kwalifikowała się na drogę sądową, a sąd nie zwolni poszkodowanego z opłat, to kancelaria wyłoży potrzebną sumę w imieniu uprawnionego. Dochodzenie należnych roszczeń na wokandzie sądowej jeszcze nigdy nie było tak dostępne dla każdego jak proponujemy Państwu dziś.


 

Serwis Pozegnaj.pl współpracuje z Centrum Obsługi Powypadkowej Codex w zakresie roszczeń o odszkodowania z tytułu: wypadku komunikacyjnego, wypadku w rolnictwie, wypadku przy pracy, błędu w sztuce lekarskiej. Jeżeli są Państwo zainteresowani uzyskaniem szczegółowych informacji zapraszam do kontaktu: info@pozegnaj.pl; GSM: +48 601 186 690

O nas