Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Restauracja w kształcie… trumny – śmieszne czy straszne?

Restauracja w kształcie… trumny – śmieszne czy straszne?

Największa trumna na świecie (6 metrów wysokości, 6 m szerokości i blisko 20 metrów długości), wykonana z drewna sosnowego – powstała w miejscowości Truskawiec na Ukrainie.

We wnętrzu trumny znajduję się restauracja o nazwie „Wieczność”, w której serwowane są najrozmaitsze potrawy (związane nie tylko z daniami z kart menu styp). Co ciekawe – oprócz jedzenia, właściciele przygotowali wnętrze „lokalu” w klimacie funeralnym, czyli na stolikach zamiast flakonów z kwiatami, znajdziemy znicze i wiązanki pogrzebowe, a pomiędzy stolikami ustawiono nowe, zafoliowane trumny normalnych rozmiarów.

Właścicielami tego obiektu … gastronomicznego są przedsiębiorcy pogrzebowi z Truskawca, którzy w ten sposób chcieli ściągnąć turystów do swojego miasta. Pytanie brzmi czy i potencjalnych klientów również, skoro najpopularniejszym daniem z menu jest sałatka o nazwie „Spotkajmy się w raju”?

W Truskawcu znajduje się jedno z najstarszych w Europie uzdrowisk wód mineralnych, z dobrodziejstwa których korzystali m.in.: Józef Piłsudski, Julian Tuwim czy Zofia Nałkowska. Każdego roku przyjeżdża tutaj ponad 200 tysięcy kuracjuszy.

O nas