Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Odeszła legenda kina Hollywood - Kirk Douglas

Odeszła legenda kina Hollywood - Kirk Douglas

5 lutego 2020 roku, w pięknym wieku 103 lat, zmarł legendarny aktor Hollywood - Kirk Douglas.

Ten znakomity aktor był trzykrotnie nominowany do Oscara, a w 1996 roku dostał Nagrodę Akademii Filmowej za całokształt twórczości. Role w takich filmach, jak "Champion", "Piękny i zły", "Pasja Życia" uczyniły go nieśmiertelnym. Świetnie zagrane role to jednak nie wszystko, co po sobie pozostawił.

Był bowiem ojcem Michaela Douglasa, aktora, który osiągnął spektakularny sukces, zdobywając dwa Oscary - w 1976 i w 1987 roku. Również pozostali jego synowie związali swe kariery z branżą filmową. Michael tak napisał o swoim ojcu w oświadczeniu dla magazynu People:

"Z ogromnym smutkiem moi bracia i ja ogłaszamy, że Kirk Douglas opuścił nas dzisiaj w wieku 103 lat. Dla świata był legendą, aktorem złotej ery filmów, który dożył swoich złotych lat, filantropem, którego poświęcenie sprawiedliwości i sprawom, w które wierzył, wyznaczają standardy, do jakich wszyscy aspirujemy. Ale dla mnie i moich braci, Joela oraz Petera, był po prostu Tatą, dla Catherine, cudownym teściem, dla jego wnuków i prawnuków - ich kochającym dziadkiem, a dla swojej żony, Anna, wspaniałym mężem."

Fani z pewnością również zapamiętają tę barwną postać w samych superlatywach.

Źródło i obrazki pobrane z internetu w celach informacyjnych z miejsc ogólnodostępnych

O nas