Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Koronawirus – realne zagrożenie czy plotki?

Koronawirus – realne zagrożenie czy plotki?

2019-nCoV, czyli koronawirus i zagrożenia z nim związane to jedna z najpopularniejszych obecnie kwestii spornych. Media z rożnych źródeł donoszą raz na jakiś czas o nowych zarażeniach już nie tylko poza granicami naszego kraju, ale i w Polsce. Strach wydaje się być zasadny ze względu na ogromną popularność zakupów internetowych prosto z Chin. Tymczasem, jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny:

„Według aktualnej wiedzy nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.”

GIS na bieżąco podaje w swych komunikatach obszary wysokiego ryzyka wystąpienia wirusa. Podróżujący, zwłaszcza na tych obszarach, powinni obserwować swój stan zdrowia. W przypadku pozostawania w kraju, nie ma powodów do obaw. Minister zdrowia twierdzi, że dotychczas nie było w Polsce żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa. Wydaje się zatem, że sytuacja jest opanowana. Wirus zapewne dotrze do Polski, lecz jak mówią władze:

„Jesteśmy przygotowani na diagnostykę, opiekę i leczenie pacjentów”.

Do tej pory przypadki zachorowań odnotowano w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, na Tajwanie, w Nepalu, Wietnamie, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Stanach Zjednoczonych i Australii. Wirus trafił już do Europy: Francji i Niemiec.

Stan na dzień 29.01.2020

O nas