Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych" Pozegnaj.pl – w tych trudnych chwilach

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych" Pozegnaj.pl – w tych trudnych chwilach

Pozegnaj.pl to internetowy katalog skupiający firmy z branży pogrzebowej. Składa się on z zakładów pogrzebowych, zakładów kamieniarskich, miejsc na stypę oraz innych firm powiązane z branżą.

W naszej kulturze związanej z religią chrześcijańską chowamy naszych bliskich z nadzieją, że w dniu ostatecznym przyjdzie Jezus i nastąpi zmartwychwstanie ciał. Zmarłego zwyczajowo chowa się złożonego do trumny w ubraniu, w pozycji leżącej, z rękami splecionymi na brzuchu. Wierzymy iż ciało złożone w grobie oznacza wieczny spokój dla duszy wędrującej ku niebu.

Pogrzeb zazwyczaj traktowany jest jako jeden z podstawowych moralnych i religijnych obowiązków wobec zmarłego człowieka. Każda kultura na świecie charakteryzuje się dla siebie odpowiednimi obyczajami pogrzebowymi. Pochówek jest formą pożegnania się z człowiekiem w życiu doczesnym i odejściu do życia wiecznego.

Doskonale wiemy jak trudne jest pożegnanie bliskiej osoby. Aby pomóc wam wszystkim w tych trudnych chwilach stworzyliśmy serwis, w którym każdy może znaleźć porady odnośnie tego co należy zrobić w tych momentach. W {katalogu|serwisie|portalu} znajdziecie również spis firm, które pomogą w ostatecznym pożegnaniu bliskiej nam osoby.

Ważnym jest aby ta ostatnia podróż odbyła się bez zbędnych obciążeń i stresów dla was. Dlatego też na naszym portalu znajdują się porady prawne oraz wskazówki odnośnie tego co należy robić w przypadku utraty bliskiej osoby.

Serwis, który stworzyliśmy to nie tylko zakłady pogrzebowe ale i inne firmy działające w branży pogrzebowej takie jak zakłady kamieniarskie, restauracje organizujące stypy, firmy zajmujące się obsługą pogrzebów np. oprawą muzyczną. W katalogu można również znaleźć firmy oferujące znicze, czy np. usługi kremacyjne. Wszystkie firmy pomagające w przygotowaniu ceremonii pogrzebowej jak i miejsca pochówku i pomnika.

O nas