Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Legenda polskiej muzyki – Krzysztof Krawczyk nie żyje!

Legenda polskiej muzyki – Krzysztof Krawczyk nie żyje!

W dniu wczorajszym - 05.04.2021roku, media obiegła smutna wiadomość. Otóż przeżywszy 74 lata odszedł od nas wybitny polski piosenkarz Krzysztof Krawczyk. Niestety wiadomość o śmierci artysty potwierdziła jego żona Ewa w rozmowie z Onetem oraz wieloletni menedżer muzyka Andrzej Kosmala.

Kilka dni wcześniej wokalista trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem, początkowo jego stan nie był najlepszy jednak z upływem czasu się poprawiał. Sam Krzysztof Krawczyk poinformował swoich fanów za sprawą Facebooka, że wraca do domu i czuje się już dobrze – „Kochani! Jestem w domu. Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!”. Wszyscy myśleli, że najgorsze minęło i teraz będzie już tylko lepiej… Niestety tę walkę piosenkarz przegrał…

Krzysztof Krawczyk urodził się 1946r. w Katowicach. Jego rodzice byli aktorami i śpiewakami operowymi. Przygodę z muzyką rozpoczął już w podstawówce bowiem uczęszczał do szkoły muzycznej – do klasy fortepianu. Jako 17-letni chłopak wraz z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim i Jerzym Krzemińskim założył rockowy zespół Trubadurzy, który odniósł ogromny sukces.

Następnie rozpoczął karierę solową. Jego twórczość inspirowana była najróżniejszymi gatunkami muzycznymi – rozpoczynając od popu, blues, soul, jazz, kończąc na rock and roll czy country. Dorobek artystyczny Krzysztofa Krawczyka jest bardzo obszerny ponieważ obejmuje on 40 albumów studyjnych, wydał On ponad 100 płyt… Kto z nas nie zna takich przebojów jak „Parostatek”, „Rysunek na szkle” czy „Jak minął dzień”…?

Artysta na swym koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia, w tym zdobył Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Przed śmiercią 18 marca 2021 r. otrzymał Złotego Fryderyka za całokształt działalności.

O nas