Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Jak zorganizować ceremonię pogrzebową?

W chwili gdy tracimy kogoś bliskiego najmniej trudno myśleć o sprawach organizacyjnych ceremonii pogrzebowej, jednak jest to obowiązek, który jesteśmy winni bliskim, którzy nas opuścili. Niestety organizacja pogrzebu wiąże się niejednokrotnie z mnóstwem problemów natury organizacyjnej. Pojawia się podstawowe pytanie „Jaki wybrać zakład pogrzebowy?”, Na co zwrócić uwagę?

Poniżej znajdziecie Państwo kilka drobnych wskazówek odnośnie wyboru firmy pogrzebowej:

Pierwszym elementom powinna być segregacja firm pogrzebowych ze względu na lokalizację. W tym celu pomocny przychodzi serwis www.Pozegnaj.pl. Dzięki wyszukiwarce szybko znajdziemy zakłady pogrzebowe z naszej okolicy.

W przypadku zgonu z dala od naszego miejsca zamieszkania przy wyborze zakład pogrzebowego należy sprawdzić, czy oferuje on transport zwłok. Obecnie praktycznie każda licząca się na rynku firma pogrzebowa oferuje krajowy a niekiedy i międzynarodowy transport zwłok.

Następnie należy porównać jakość oferowanych usług, cenę, opinie np. zaczerpnięte z forum internetowego o wybranych firmach z wybranego regionu. Należy wybrać ten, który wydaje się najodpowiedniejszy naszym zdaniem pod każdym względem.

Kolejnym krokiem powinien być kontakt osobisty z pracownikiem danego zakładu celem ustalenia wszelkich szczegółów formalnych ceremonii. Zakłady pogrzebowe zazwyczaj pomagają również w sprawach związanych z zasiłkiem pogrzebowych czy też formalnościami w ZUS i urzędzie stanu cywilnego.

Zwieńczeniem rozmowy z zakładem pogrzebowym powinno być podpisanie umowy szczegółowo określającej zobowiązania zakładu w stosunku do nas.

Po ceremonii pogrzebowej zwyczajowo organizuje się stypę. Ostatnimi czasy odchodzi się od organizacji tego typu imprez w domu na rzecz restauracji z uwagi na wygodę i łatwość organizacji. W tym miejscu również pomocny może okazać się serwis www.Pozegnaj.pl oferujący szeroką bazę firm organizujących tego typu uroczystości.

Na sam koniec, już kiedy emocji związane z utratą bliskiej osoby opadną można zastanowić się nad pomnikiem, grobowcem, czy też inną formą upiększenia miejsca pochówku naszej bliskiej osoby. Serwis www.Pozegnaj.pl to również baza zakładów kamieniarskich.

O nas