Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Omega Funeral Forum 18-19 kwietnia 2023

Omega Funeral Forum 18-19 kwietnia 2023

W dniach 18-19 kwietnia 2023 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się IV edycja Omega Funeral Forum. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP wspólnie z magazynem Omega. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Międzynarodowej Federacji Organizacji i Firm Pogrzebowych FIAT-IFTA, oraz Wojciecha Labudy - Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw reform regulacji administracyjnych związanych z ruchem naturalnym ludności i ochrony miejsc pamięci, który weźmie udział w debacie na temat zmian w prawie pogrzebowym. Patronat branżowy nad wydarzeniem objęła Polska Izba Branży Pogrzebowej.


Celem, który przyświecał organizatorom było stworzenie przyjaznej płaszczyzny służącej rzeczowej wymianie myśli i poglądów, na tematy, które od lat nurtują branżę funeralną. Podczas dwudniowej konferencji zostaną poruszone cztery obszary tematyczne, a każdy z paneli będzie zawierał wprowadzenie oraz interaktywną dyskusję. Kluczowym zagadnieniem jest oczywiście prawo pogrzebowe, które od kilkudziesięciu lat nie doczekało się regulacji prawnej, a obecna propozycja zmiany prawa jest prawdziwą rewolucją dla tego sektora gospodarki. Nowy projekt ustawy wprowadza usługi pogrzebowe na listę działalności regulowanej, prawo do grobu i jego likwidacji, instytucję koronera, czy elektroniczną kartę zgonu. Wymusi to na przedsiębiorcach potrzebę digitalizacji, ale także zdecydowanie usprawni funkcjonowanie zakładów pogrzebowych. Do dyskusji w tej sprawie zaprosiliśmy ekspertów oraz przedstawicieli środowiska branżowego między innymi: Wojciecha Labudę - Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów, Marka Cichewicza – Prezydenta FIAT IFTA, Roberta Czyżaka - Prezesa Polskiej Izby Branży Pogrzebowej, Jerzego Jarosza - Wicepresa Polskiej Izby Branży Pogrzebowej, Tomasza Salskiego - CEO eKlepsydra, doktora Tomasza Lewandowskiego - SMM Legal.


W pierwszym dniu forum odbędzie się także panel wykładowy poświęcony wsparciu dla pracowników zakładów pogrzebowych, którzy na co dzień wykonują niezwykle trudną i odpowiedzialna pracę i sami są narażeni na stres związany z codziennymi obowiązkami. O komforcie emocjonalnym pracowników opowie Sylwia Piskulska, która podzieli się swoją wiedzą na temat jak postępować z klientami, a także jak udzielić wsparcia pracownikom firmy. Niezwykle delikatnym i ważnym zagadnieniem są problemy związane z samobójstwem i skutkami jakie wywołuje wśród bliskich. Tę trudną kwestię w kompleksowy sposób przedstawią ks. Tomasz Trzaska oraz dr Halszka Witkowska, zarówno w formie prelekcji oraz warsztatów, gdzie omówione zostaną dobre praktyki odnoszące się do konkretnych przypadków.

Drugi dzień forum poświęcimy na wykłady i szkolenia dotyczące ceremoniału pogrzebowego, które stanowią kulminacyjny punkt w funkcjonowaniu zakładów pogrzebowych. Uroczystość ostatniego pożegnania, to również najlepszy moment na budowanie wizerunku firmy. W panelu poświęconym tej tematyce udział wezmą Krzysztof Grządzielski i Ks. Wojciech Nowicki. Natomiast w części praktycznej zobaczymy pokaz florystyczny Mirosława Drohomireckiego, założyciela Warsztatowni Daisy oraz prezentację Patrycji Owczarzak, która na co dzień jest mistrzem świeckich ceremonii pogrzebowych.

W drugim dniu forum wystąpi certyfikowana trenerka Ewa Brok, która od lat wspiera przedsiębiorców w zwiększaniu zawodowej skuteczności w oparciu o etykietę biznesową. Nie zabraknie „case study” oraz porad z zakresu savoir-vivre i etyki biznesowej.

Na podsumowanie wydarzenia wystąpią redaktor naczelna czasopisma OMEGA – Klaudyna Bogurska-Matys, która opowie o tajnikach marketingu funeralnego. Dopełnieniem wiedzy na temat nowoczesnego zarządzania firmą z branży funeralnej będzie wystąpienia Łukasza Cholewickiego z agencji interaktywnej r360.

Podczas wydarzenia będzie również możliwość zapoznania się z ofertą partnerów forum w otwartej przestrzeni kongresowo-wystawienniczej Poznań Congress Center, która posiada doskonałą infrastrukturę. Dla zapewnienie komfortu naszych gości oprócz strefy wykładowej i sali warsztatowej znajdzie się przyjazna przestrzeń dla rozmów biznesowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Omega Funeral Forum.

Więcej informacji na stronie: www.funeralforum.pl

Wydarzenie na fb: https://mtp-link.pl/u7huy

O nas