Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Plastikowy wazon

Plastikowy wazon

Kwiaty obok zniczy stanowią nieodzowny element wystroju nagrobka. Niezależnie od tego, czy są to kwiaty sztuczne, czy też żywe, są one symbolem pamięci o zmarłym. Często sięgamy po tzw. wiązanki, które pięknie uwydatniają pomnik i nadają mu charakteru. Ale równie często na cmentarzach spotkać można wazony, również te z tworzywa sztucznego. Obserwując oferty sklepów z asortymentem funeralnym okazuje się, że plastikowe wazony na kwiaty cieszą się naprawdę dużą popularnością. Sceptycy zapewne jednak zapytają, czy są one praktyczne z uwagi na tworzywo, z jakiego zostały wykonane, bowiem nie da się ukryć, że wazon wykonany z kamienia już w teorii wydaje się być bardziej stabilny i mniej podatny na silny wiatr, bądź inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Przyjrzyjmy się zatem temu zagadnieniu nieco dokładniej.

Pomimo, iż plastikowy wazon jest dość powszechnym rozwiązaniem, po jakie sięgamy, jest to też asortyment nieco specyficzny. Z uwagi na jego przeznaczenie, przedsiębiorstwa produkujące wazony z tworzywa sztucznego kładą największy nacisk na jakość jego wykonania. Przede wszystkim muszą być one wykonane z materiału, który nie będzie podatny na opady deszczu, śniegu, lub promienie słoneczne. Równie dużą uwagę przykłada się też do stabilnej konstrukcji takiego asortymentu, co w konsekwencji sprawi, że taki wazon będzie rzeczą bezpieczną i przede wszystkim praktyczną. Wazon na pomnik jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a ewentualny upadek na płytę nagrobną nie spowoduje w konsekwencji zarysowań, czy też innych widocznych uszkodzeń. Jest to niewątpliwie jedna z największych zalet wazonu wykonanego z plastiku, który w swojej specyfikacji stoi w dużym kontraście do wazonu wykonanego z kamienia.

Oprócz swej funkcjonalności, wazon musi się również oczywiście odpowiednio prezentować. Zarówno kształt, jak i kolor takiego asortymentu muszą mieć charakter stonowany, dopasowany do charakteru miejsca, w jakim będą pełnić swą rolę. Dominującymi barwami wazonów są odcienie czerni, szarości, oraz złota. Barwy te nie tylko dobrze komponują się z pomnikami cmentarnymi, ale też nie są krzykliwe, przez co subtelny wygląd pomnika zostaje zachowany. Dużą zaletą wazonów plastikowych jest też oczywiście ich niska cena, łatwy dostęp do oferty, a także szeroki wybór, jaki mają w swych katalogach sklepy z asortymentem pogrzebowym.

Niewątpliwie przy całej rozpiętości zalet plastikowego wazonu, nadal usłyszeć można też głosy, iż tylko wazony wykonane z kamienia oddają swą jakość za cenę. Najsilniejszym argumentem jest tu oczywiście ciężar wazonu, a tym samym podatność na upadek. Nie jest to do końca prawda, gdyż wśród oferty tanich, a tym samym wykonanych z gorszego materiału wazonów znajdziemy również takie, które wyprodukowane zostały z naprawdę dobrego i bezpiecznego tworzywa. Wydając kilka złotych więcej możemy kupić więc asortyment nie tylko dobrze prezentujący się, ale także dający pewność, że nawet silny podmuch wiatru nie zdoła go przewrócić.

O nas