Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Winda pogrzebowa - dodatkowym atutem pochówku?

Winda pogrzebowa - dodatkowym atutem pochówku?

Branża pogrzebowa, jak każda inna, również wykorzystuje możliwości oraz zasoby, jakie niesie za sobą rozwój technologiczny, a także zwykła ludzka kreatywność. Być może na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to branża nieco statyczna, bazująca raczej na samych tradycyjnych działaniach, ale są to tylko pozory. Dziś chcemy więc przybliżyć, dzięki zaprzyjaźnionej firmie FINERO, właśnie jedną z takich „nowinek”, jaką jest winda pogrzebowa. Firma Pana Roberta Wiśniewskiego zajmuje się sprzedażą i serwisem wind pogrzebowych produkowanych w Stanach Zjednoczonych z materiałów najwyższej jakości.

Jak sam Pan Robert mówi – „Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem urządzeń firmy Frigid. W ofercie oprócz samych wind pogrzebowych posiadamy również wszystkie akcesoria do wind, a ponadto prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.”

Winda pogrzebowa, mimo iż w Polsce funkcjonuje już od kilkunastu lat, to dopiero teraz zaczyna cieszyć się coraz to większą popularnością. Zastanówmy się więc, jak ważne znaczenie odgrywa ona na uroczystości pożegnalnej?

No właśnie, czym w ogóle jest wyżej wspomniana winda? Otóż to specjalne urządzenie przeznaczone do opuszczania trumny, lub urny do grobu. Urządzenie uruchamiane jest za pomocą specjalnego hamulca, dzięki czemu umieszczenie trumny lub urny w grobowcu następuje ze stałą prędkością za pomocą siły grawitacji. Windy te produkowane są z kwasoodpornej stali nierdzewnej, brązu, oraz aluminium. Jakość wykonania musi być na najwyższym poziomie, nie ma tutaj marginesu błędu. Kotary z aksamitu, zakrywające podstawę windy, dodatkowo podnoszą walory wizualne. Mimo, iż zapewne bardziej znany jest nam widok pracowników zakładu pogrzebowego, którzy sami za pomocą specjalnych pasów opuszczają trumnę lub urnę do grobowca, coraz częściej korzysta się z windy. Początkowo częściej było to praktykowane podczas uroczystości pożegnalnych osób zasłużonych dla naszego kraju, ale dziś coraz więcej firm pogrzebowych oferuje tę usługę dla wszystkich i jednocześnie też zwiększa się w tym kierunku popyt.

Dzięki uprzejmości Pana Roberta Wiśniewskiego możemy zaprezentować Państwu w tym artykule konkretny model windy pogrzebowej jakim jest Winda Master z podstawą - grafika oraz pełny opis (Czytaj więcej!).

Pojawienie się na rynku wind pogrzebowych zmieniło nieco podejście do pochówku, a jednocześnie też chyba do jednego z najbardziej traumatycznych momentów składających się na całą uroczystość, czyli umieszczania trumny bądź urny w grobowcu. Ogromne emocje, jakie temu towarzyszą, powodują jeszcze większy ból i tęsknotę za bliską osobą, którą trzeba pożegnać. Wydaje się więc, że winda, która stabilnie, w powolnym tempie zjeżdża do grobowca, niesie też swego rodzaju ukojenie dla rodziny, świadomość, że bliska nam osoba została godnie i z szacunkiem pożegnana w tej ostatniej drodze, bez żadnych przykrych sytuacji, typu niestabilne opuszczanie trumny, bądź zerwany pas, na którym umieszczona była trumna.

Winda pogrzebowa coraz większym szturmem wdziera się do oferty firm pogrzebowych. Poprawia ona nie tylko samą estetykę ceremonii pogrzebowej, ale też można odnieść wrażenie, że same firmy funeralne postrzegane są poprzez jej obecność w swej ofercie, jako te bardziej nowoczesne, stawiające na funkcjonalność i pełne zadowolenie klienta. I dużo jest w tym prawdy, bo nie da się ukryć, że dzięki temu urządzeniu sama ceremonia ma bardziej elegancki i wzniosły charakter. Żegnając kogoś, kto był i nadal jest dla nas ważny, chcemy czuć, że ta ostatnia droga jest godnym pożegnaniem. Winda pogrzebowa jest zatem tutaj idealnym rozwiązaniem.

O nas