Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Zygmunt Malanowicz nie żyje

Zygmunt Malanowicz nie żyje

Informację o śmierci aktora przekazał zespół Nowego Teatru: „4 kwietnia 2021 odszedł od nas Zygmunt Malanowicz. Nie wiemy, co napisać, bo żadne słowa nie oddadzą żalu i nie wypełnią pustki jaka pozostawił ten wspaniały człowiek, przyjaciel, wielki aktor. Miał być Odysem w nowym spektaklu Nowego Teatru. Mamy nadzieję, że w ten sposób, trochę na skróty, ale dotarł do Itaki. Zygmuncie, żegnamy Cię dziękując za wszystkie wspaniałe chwile, które nam ofiarowałeś”.

Wybitny polski aktor Zygmunt Malanowicz odszedł w wieku 83 lat. Swą sławę zyskał przede wszystkim dzięki takim produkcjom jak: „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego, który został nominowany do Oscara. Ponadto mogliśmy zobaczyć Z. Malanowicza w „Trądzie” czy serialu „Dom”.

Aktor urodził się 4 lutego 1938 roku w niewielkiej miejscowości na Wileńszczyźnie - Korkożyskach. Swą przygodę z teatrem rozpoczął jeszcze zanim skończył studia na Wydziale Aktorskim łódzkiej Filmówki. Dorobek aktorski jest obszerny, bowiem podziwiać Go mogliśmy w ponad 50 filmach.

Oprócz pracy na planach filmowych Zygmunta Malanowicza mogliśmy podziwiać także na deskach teatru w całej Polsce, m. in. w Poznaniu, Łodzi i Warszawie. Aktor przede wszystkim związany był ze sceną teatru Studio, Teatru Rozmaitości, Teatru Dramatycznego i Nowego Teatru, gdzie w tym roku miał odegrać rolę Odysa w nowej sztuce.

O nas