Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Bukiet kondolencyjny – kiedy i co to takiego?

Bukiet kondolencyjny – kiedy i co to takiego?

Kiedy odchodzi bliska nam osoba zawsze jest to bolesny czas, ale także jest to czas, w którym potrzebujemy być z tą osobą w jej ostatniej drodze tu na ziemi. Poprzez swoją obecność chcemy również być wsparciem dla rodziny pogrążonej w żałobie.

Niestety obecna sytuacja spowodowana pandemią, która panuje w naszym kraju i na całym niemalże świecie nie ułatwia nam tego. Restrykcyjne ograniczenia, zakazy, obowiązujące przepisy…niejednokrotnie pozbawiły wiele osób możliwości ostatniego pożegnania zmarłego.

Branża funeralna a także coraz to szersze grono kwiaciarni, które posiadają w swej ofercie usługi z zakresu florystyki żałobnej, proponują swym Klientom bukiet kondolencyjny czyli wysłanie kwiatów do rodziny pogrążonej w żałobie. Wachlarz możliwości jest szeroki, od wszelkiego rodzaju wiązanek po proste bukiety pogrzebowe lub kondolencyjne. Ponadto do zamówionych kwiatów możemy dołączyć liścik, w którym zawrzemy kilka słów otuchy i współczucia. W takich chwilach każdy z nas chce czuć, że ma obok siebie kogoś na kim może polegać.

W Polsce ta tradycja do niedawna nie była tak praktykowana jak zagranicą, ale szczególnie ostatni rok znacznie ją rozpowszechnił. Bukiet kondolencyjny doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy nie możemy być obecni na pogrzebie a jednocześnie daje nam możliwość pokazania rodzinie, że śmierć opłakiwanej przez nich osoby nie jest nam obojętna.

Bukiet kondolencyjny to bardzo elegancka forma wsparcia i pocieszenia, będąca również wyrazem pamięci i szacunku zarówno dla samej osoby zmarłej jak i jej najbliższych.

Użyte zdjęcie do artykułu - źródło Internet.

O nas