Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Zaduszki – sposób na zachęcenie młodych do modlitwy?

Zaduszki – sposób na zachęcenie młodych do modlitwy?

Chociaż 1 listopada odprawiane są msze na cmentarzach i każdy modli się przy grobach swoich bliskich, zapala na nich znicze, to tak naprawdę jest to dzień wszystkich zmarłych świętych - kolejnego dnia natomiast nadchodzi okazja do modlitwy za wszystkich bliskich zmarłych – Dzień Zaduszny.

Z tej okazji Konferencja Episkopatu Polski propaguje akcję #Zaduszki. Chodzi o to, aby robić sobie zdjęcia na cmentarzach i wstawiać na portale społecznościowe właśnie z hashtagiem #Zaduszki. Można również zamieszczać w ten sposób intencje i zapewnienia o modlitwie.

Ideą tej akcji jest pokazywanie i propagowanie wśród wiernych czczenia tych ważnych dni. Z pewnością jej zamysłem jest też włączenie do tego młodego społeczeństwa, wśród którego aktywność w internecie jest szczególnie istotna.

Nasuwa się tutaj również pytanie – czy akcja miała w swej istocie wyprzeć, albo chociaż oddalić wśród młodych obchodzenie Halloween? Z pewnością tak, razem z coraz częściej organizowanymi orszakami czy balami Świętych. Czy może jednak tradycja Halloween, pochodząca głównie z kultury amerykańskiej, zagościła już u nas na dobre?

O nas