Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

IX edycja targów funeralnych MEMENTO Poznań już w czwartek

IX edycja targów funeralnych MEMENTO Poznań już w czwartek

Szeroka gama nowości produktowych niezbędnych do funkcjonowania zakładu pogrzebowego, krematorium oraz zarządzania cmentarzami; jednocześnie możliwość uczestnictwa w eksperckich konferencjach i szkoleniach dla profesjonalistów branży i specjalistyczne pokazy doświadczonych w swoich dziedzinach specjalistów – tego możemy spodziewać się na tegorocznej, które odbędą się w dniach 15-17 listopada na poznańskich targach.

Tegoroczna IX edycja targów funeralnych MEMENTO Poznań może pochwalić się wyjątkowym, międzynarodowym charakterem. Swoje uczestnictwo w targach potwierdziła w tym roku liczna grupa zagranicznych przedsiębiorstw działających w branży, które po raz pierwszy zaprezentują się na poznańskich targach. Zaprezentują one szeroką gamę nowości produktowych niezbędnych do funkcjonowania zakładu pogrzebowego.

Międzynarodowe debiuty wśród wystawców

W roli wystawców targów funeralnych MEMENTO Poznań zadebiutują w tym roku m.in. takie zagraniczne firmy jak: Memory Crystal, Limbo, Sortem, Grabkult, Artonis i Art Funeral. Dzięki temu w ramach targowej ekspozycji wystawienniczej zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć m.in. wysokiej jakości urny kremacyjne, w tym wykonane ręcznie w Indiach mosiężne urny wyróżniające się wzornictwem i wysoką trwałością czy włoskie intarsjowane urny w wyrafinowanych kształtach, zdobione symbolami i kolorami pozwalającymi upamiętnić zmarłego w sposób absolutnie wyjątkowy. Ponadto, w ciągu trzech dni targowych można będzie zapoznać się z prezentowaną m.in. przez wystawców szeroką gamą produktów niezbędnych do funkcjonowania zakładu pogrzebowego – od ekskluzywnych karawanów, poprzez trumny, nowoczesne urny, kamienne nagrobki czy odzież żałobną, na kosmetykach i różnego rodzaju akcesoriach kończąc.

Nowości w branży funeralnej

Jak zawsze, targi funeralne MEMENTO Poznań dadzą zwiedzającym okazję do zapoznania się z nowościami produktowymi oferowanymi przez polskich producentów i dystrybutorów usług pogrzebowych. Przykładowo, na stoisku firmy Prima Tech obejrzeć będzie można innowacyjne modele takich produktów jak wózki nożycowe terenowe, nosze transportowe z pokrowcem, stół balsamacyjny czy katafalk. Wśród nowości, które zostaną wyeksponowane na targach MEMENTO Poznań, warto wymienić również produkty firmy Carmen. Na stoisku firmy zostaną wyeksponowane m.in. najnowsze modele urn kamiennych wykonanych według dalekowschodnich projektów, tiulowe narzutki natrumienne czy antaby metalowe cechujące się szlachetnym wykończeniem. W czasie targów swoją premierę będzie miała również broszura „Gdzie teraz jesteś?”, której celem jest wsparcie dzieci w uporaniu się z wielką traumą, jaką jest utrata bliskiej osoby. Broszura inspiruje, wyjaśnia, tworzy obszar do przemyśleń i przede wszystkim podsuwa sposoby na to, aby przejście przez okres żałoby było możliwie jak najmniej bolesne. Broszura będzie dostępna w trakcie targów MEMENTO Poznań na stoisku firmy ACTAM COMMUNICATIONS.

Ekspercka wiedza dla profesjonalistów

Targi MEMENTO to nie tylko ekspozycja, ale również okazja do rozwinięcia swoich kompetencji w wybranych dziedzinach. W tym roku w programie wydarzeń znalazła się konferencja naukowa „Śmierć, umieranie, szczątki i dyspozycja ciałem – współczesne narracje i praktyki”. Wydarzenie to organizowane jest przez Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe pod patronatem Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk i odbędzie się 16 listopada w godz. 12:00-16:00. W trakcie konferencji poruszana będzie problematyka związana m.in. z naturalizacją martwego ciała w sztuce współczesnej, miejscami (nie)pamięci ofiar ludobójstwa w Indonezji z lat 1965-66 czy „antylogiki śmierci”.

Program wydarzeń będzie dopełniony o prezentacje odbywające się na stoiskach wystawców targów MEMENTO Poznań. Zwiedzający będą mieli okazję m.in. obejrzeć prezentację elektronicznych powiadomień pogrzebowych (firma eKlepsydra), zapoznać się z możliwościami prowadzenia świeckiej ceremonii pogrzebowej (Mistrz Ceremonii) czy zgłębić problematykę RODO w zakładach pogrzebowych (Funeral Finance) lub cyfrowej transformacji branży pogrzebowej (Memcare). Wystawcy przygotowali również prezentacje dotyczące toalety pośmiertnej i tanatopraksji (Nekros) czy uwzględniające wykorzystanie automatu lakierniczego do lakierowania trumien (Unison). Targi będą również szansą dla zwiedzających profesjonalistów na wprowadzenie zmian w systemie do obsługi firm pogrzebowych i krematoriów, do czego może ich zainspirować firma Tusoft prezentująca oprogramowanie Funeral System.

Podobnie jak w zeszłym roku, w przestrzeni targów MEMENTO Poznań odbywać się będzie przez cały czas trwania wydarzenia premierowa wystawa kalendarza LINDNER 2018.

Jak zawsze, w tym samym czasie na terenie MTP odbywają się komplementarne w stosunku do targów MEMENTO wydarzenia targowe: targi branży kamieniarskiej STONE i targi branży szklarskiej GLASS. Organizatorami targów funeralnych MEMENTO Poznań 2018 są Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Targi MEMENTO Poznań jako jedyne polskie targi otrzymały rekomendację Światowej Organizacji Operatorów Funeralnych FIAT-IFTA.

O nas