Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Targi MEMENTO - IX Edycja. Co mają wspólnego ze stypą?

Targi MEMENTO - IX Edycja. Co mają wspólnego ze stypą?

Nadchodząca IX edycja Targów z Branży Funeralnej MEMENTO 2018, które odbędą się w dniach 15-17.11.2018 to okazja nie tylko do standardowej podróży po nowościach branżowych.

Niezwykle ciekawą inicjatywą wykazali się organizatorzy, którzy zachęcają do odwiedzaniaq stoiska Magazynu OMEGA, a tam skosztować będzie można słodkości komponowanych ze szczególnym uwzględnieniem obiadów pożegnalnych - czyli styp.

Przy uroczystościach takich jak poczęstunek po pogrzebie, czarne bezy o mocno owocowym smaku powodują uczucie przyjemności, wyzwalają neuroprzekaźnik zwany serotoniną, sprawiają, że jest nam po prostu lepiej, czujemy się pocieszeni. 100% natury w tych ciastkach zachwyci wszystkich dbających o zdrowy tryb życia, zwłaszcza, że bezy te występują też w wersji wegańskiej..

Bezy znane są na całym świecie, także w  postaci makaroników które zrobiły furrorę we Francji. Obecnie te małe okrągłe ciasteczka na bazie bezy wzbogaconej mielonymi migdałami zdobywają także serca Polaków. O ile makaroniki kojarzone są z kolorami tęczy, o tyle bezy są zazwyczaj po prostu białe, ale nie zawsze…

Suche czarne bezy są doskonałym poczęstunkiem w domach pogrzebowych przy załatwianiu niezbędnych formalności związanych z pochówkiem najbliższych. Od dawna wiadomo, że po zjedzeniu słodyczy wzrasta w organizmie poziom serotoniny określanej hormonem szczęścia. Zwiększona ilość serotoniny pomaga zachować dobre samopoczucie i wykazuje działanie antydepresyjne

Mało jest jedzenia o prawdziwie czarnym kolorze, mamy czarnuszkę, która pełni rolę raczej dekoracyjną, jest oczywiście mak (uwielbiany przez cukierników), są jeżyny, ale na pierwszy plan w ostatnim czasie wychodzi…palony kokos, a właściwie jego łupiny. NIe będziemy się na ten temat więcej rozwodzić, gdyż szczegółów będzie można dośwaidczyć już 15 listopada podczas IX edycji Targów Funeralnych MEMENTO Wojciecha Krawczyka.

Serdecznie Pańsatwa zapraszamy!

O nas