Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Premiera na MEMENTO: nowy elektryczny karawan Melexa

Premiera na MEMENTO: nowy elektryczny karawan Melexa

Wkrótce oferta firmy Melex poszerzy się o nowy model elektrycznego karawanu - premiera pojazdu odbędzie się w listopadzie podczas targów MEMENTO Poznań.

Melex produkuje pojazdy elektryczne od 45 lat. Czasy gdy były to wyłącznie wózki golfowe wysyłane za ocean dawno już przeszły do historii. Dziś z naszej fabryki co roku wyjeżdża około 1 000 pojazdów w ponad 100 różnych wersjach. Trafiają one głównie na eksport od Australii, poprzez kraje europejskie aż po Argentynę.

Od lat w ofercie firmy znajdują się pojazdy specjalne, w tym elektryczne karawany pogrzebowe. Model 379 N.Car to przykład sprawdzonej konstrukcji, którą docenili klienci nie tylko z Polski. Oprócz oryginalnej stylistyki wyróżniają go nowoczesne rozwiązania techniczne, które przekładają się na komfort użytkowania pojazdu oraz na jego niezawodność i bezproblemową obsługę. Za korzystaniem z pojazdów Melex przemawiają również ich liczne zalety, takie jak cicha praca, brak emisji spalin, czy kompaktowe rozmiary. Poza tym każdy z produkowanych przez nas pojazd powstaje na indywidualne zamówienie, co pozwala dopasować go do konkretnych potrzeb klienta. Łatwo można dobrać odpowiedni pojazd zarówno do transportu osób, jak i obsługi technicznej. Oferta firmy Melex jest cały czas poszerzana o nowe modele i wersje specjalistyczne.

Obecnie trwają prace nad nowym karawanem pogrzebowym, który ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku, w czasie targów Memento w Poznaniu.


Będzie on zbudowany na bazie najnowszej rodziny pojazdów Melex 4xx. Pierwszy pojazd z tej serii zadebiutował w ubiegłym roku. Do dziś wprowadzono do sprzedaży 9 modeli nowej serii. Duże, okrągłe światła przednie nawiązują do pierwszych modeli pojazdów Melex, które opuszczały fabrykę 45 lat temu. Znajdujące się poniżej diodowe światła do jazdy dziennej podkreślają zaś nowoczesność całej konstrukcji. Oprócz oryginalnej stylistyki pojazdy serii 4xx wyróżniają się wielowahaczowym zawieszeniem przednim, które znacznie podnosi komfort jazdy.


Nowy model karawanu będzie wyposażony w zaprojektowaną od podstaw konstrukcję tylnej części pojazdu. Być może oprócz nowoczesnego kształtu znajdą się tam również całkowicie nowe materiały wykończeniowe. Podobnie jak obecnie oferowane modele, również nowy Melex będzie wyposażony w praktyczne uchwyty na wieńce, pełny daszek i szklaną szybę z wycieraczką i spryskiwaczem.

Oprócz karawanów w ofercie firmy można znaleźć również między innymi pojazdy wyposażone w specjalną konstrukcję do przewozu wieńców. W wielu krajach popularne staje się również wykorzystanie pojazdów pasażerskich dla żałobników. Zarządy niektórych cmentarzy zdecydowały się także na zakup specjalistycznych pojazdów do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

Mielecką fabrykę każdego roku opuszcza około 1 000 nowych Melexów. Najpopularniejszym modelem jest bagażowy Melex 391 N.Car o ładowności 1000 kg. Natomiast głównymi rynkami zbytu oprócz Polski są kraje skandynawskie, Włochy, czy Chorwacja.

foto: Karawan Melex 379 N.Car - serwis prasowy firmy Melex

O nas