Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

MEMENTO pełne wydarzeń

MEMENTO pełne wydarzeń

Głównymi punktami programu będą dwie duże konferencje organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Pierwszą, odbywającą się pod patronatem Polskiej Akademii Nauk "Przemiany obyczajowości pogrzebowej i sztuki cmentarnej w Polsce i w Europie" poprowadzi prof. Anna E. Kubiak, autorka książki „Pogrzeby to nasze życie”. Wygłosi ona prelekcję pod tytułem "Standard obrzędu pogrzebowego w Polsce w XXI wieku a rozwój branży funeralnej".Patronem drugiej konferencji "Groby wojenne Europy Środkowo-Wschodniej" jest Pogrzebowa Grupa Wyszehradzka. Udział w niej zapowiedzieli przedstawiciele branży pogrzebowej z krajów wchodzących w skład grupy.

Nie zabraknie oczywiście także szkoleń. Podczas jednego z nich będzie można dowiedzieć się, jak skutecznie sprzedawać nietypowe usługi pogrzebowe oraz zapoznać się z nowymi instrumentami finansowego wsparcia przedsiębiorców pogrzebowych w zakresie bezpłatnych szkoleń tanatologicznych dla pracowników funeralnych. Podczas innych warsztatów organizowanych przez Polskie Centrum Szkolnictwa Funeralnego przedstawione zostaną zagadnienia związane z sanitarnym przygotowaniem zwłok do pogrzebu, ewolucja techniki balsamacji zwłok na przestrzeni wieków oraz najnowsze rozwiązania w balsamacji. Zabieg ten zwany także tanatopraksją jest szczególnie przydatny w przypadku transportu zwłok na większe odległości. Sprawdza się również w sytuacji, gdy trzeba opóźnić datę pogrzebu lub dostęp do chłodni jest ograniczony.

Wykładom towarzyszyć będą interesujące pokazy kosmetyki i rekonstrukcji pośmiertnej, które zwykle cieszą się ogromnym zainteresowaniem profesjonalistów.

Ciekawe pokazy podczas targów zapowiedzieli także wystawcy, m. in. firmy Carmen i Plastmet.

Nieodłączną częścią tradycji pochówkowej są kwiaty. Dlatego organizatorzy zapraszają również na prezentację florystycznej mody pogrzebowej.

O nas