Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

"Cudowne lato" film z czarnym humorem w tle

"Cudowne lato" film z czarnym humorem w tle

W naszej branży można znaleźć wiele nietypowych humorów, a jednym z nich okazuje się dzieło filmowe. To nasycona czarnym humorem historia miłosnych rozterek dziewczyny, o której względy walczą pracownicy dwóch zaciekle konkurujących ze sobą zakładów pogrzebowych.

Fabuła filmu Ryszarda Brylskiego traktuje o śmierci nie tylko jako o sposobności do zarobku. Śmierć jest tu częścią życia bohaterów, ci zaś albo są z nią oswojeni, jak przedsiębiorcy pogrzebowi, albo próbują oswoić się z myślą o niej zamykając się na próbę w trumnie.

Grana przez Katarzynę Figurę matka głównej bohaterki (miejscowej brzyduli – Kitki) po śmierci próbuje z zaświatów kierować jej sercowymi wyborami. A wybór stojący przed Kitką (w tej roli Helena Sujecka) nie jest łatwy. Starający się o jej względy Konrad oraz Rudy (Cezary Łukaszewicz) to jedne z najlepszych partii w okolicy.

Dowiedz się, jak działa nagrobek "digital memory" i jak poderwać dziewczynę na karawan. Można również zobaczyć karawany na bazie maybachów i mercedesów, najróżniejsze typy nagrobków, nowoczesne spalarnie zwłok.

Źródło: Polskie Radio Czwórka

O nas