Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Czy tam były pochowane wampiry?

Czy tam były pochowane wampiry? W Kamieniu Pomorskim, na terenach, gdzie kiedyś było targowisko, odnaleziono prawdopodobnie pochówek wampiryczny. Do znaleziska doszło podczas wykonywania prac archeologicznych.

Archeolodzy twierdzą, iż odnaleziony grób posiada cechy, wskazujące na to, że wobec zmarłego mężczyzny stosowano rytuały wampiryczne. Zmarłemu włożono w usta cegłówkę, a także przewiercono udo. Zdaniem naukowców, świadczy to o tym, że z jakiegoś powodu obawiano się nieboszczyka i zrobiono wszystko, aby nie powrócił on do świata ludzi pod postacią wampira.

W dawnych czasach stosowano także inne praktyki, uniemożliwiające przemianę zmarłego w wampira. Warto podkreślić, że według pogańskich wierzeń, zmarłym, którzy za życia postrzegani byli jako "niegodziwi", w dniu ich pogrzebu przekłuwano serce żelaznym lub drewnianym kołkiem. Najlepiej, jeśli był to kołek osinowym. Warto dodać, że wierzono, że osika posiada moc odpędzenia złych duchów.

Ponadto, trumny z "takimi" zmarłymi były dodatkowo zabezpieczane – zabijano je gwoździami. Wszystko po to, aby zmarły nie mógł wyjść z trumny o północy – już pod postacią wampira.

O nas