Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Jan Paweł II - 9 rocznica śmierci naszego Rodaka za nami

Jan Paweł II - 9 rocznica śmierci naszego Rodaka za nami

Dokładnie 2 kwietnia 2014 roku minęła 9 rocznica śmierci Jana Pawła II. Oczywiście pamięć o naszym Rodaku została uczczona wieloma uroczystościami, upamiętniającymi Jego osobę.

O 21.00 w Warszawie na Placu Piłsudskiego w odbyło się czuwanie modlitewne. Wcześniej została wyemitowana lista filmów, przedstawiających biografię Jana Pawła II oraz Jego pontyfikat. Filmy, a także oprawę muzyczną czuwania modlitewnego przygotowało Centrum Myśli Jana Pawła II.

Czuwanie dobyło się także w Krakowie, na Osiedlu Studenckim Politechniki Krakowskiej. Ponadto, została odprawiona msza święta z udziałem kardynała Stanisława Dziwisza.

Również w Krakowie, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, doszło do światowej premiery włoskiego musicalu operowego "Karol Wojtyła. Historia prawdziwa". Przedstawienie, w którym wykorzystano technologię holograficzną 3D, rozpoczyna się w momencie zamachu na Jana Pawła II na placu św. Piotra w Watykanie. W spektaklu przedstawiono "sceny walki o życie", a także wspomnienia z dzieciństwa oraz młodości Papieża Polaka.

W bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach było można wziąć udział w mszy św. w intencji zmarłego Papieża. Msza św. odbyła się także w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Również w Białymstoku zorganizowano specjalny marsz modlitewny z kościoła św. Ojca Pio na lotnisko Krywlany. To na białostockim lotnisku w 1991 roku Jan Paweł II odprawił nabożeństwo dla kilkuset tysięcy wiernych.

O nas