Ogrody pamięci
Do dnia dzisiejszego w Sejmie trwają prace nad ustawą mającą na celu określenie przepisów o cmentarzach i chowaniu zmarłych, która zniesie wymóg uzyskiwania pozwoleń dla transportu samochodowego zwłok i szczątków ludzkich w obrębie RP.
Daje to również możliwość użycia grobów ziemnych na urny, umieszczania prochów w kolumbariach i dodatkowo, co jest całkowitą nowością prawną, ich rozsypywania w "ogrodach pamięci".
Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, na każdym większym cmentarzu (powyżej jednego pogrzebu dziennie) winien znajdować się dom przedpogrzebowy z pełną infrastrukturą służącą do przechowywania i kompletnego przygotowania zwłok, wystawień, pożegnań itp.
Temperatura stała poniżej 4°C oznacza, że dom taki winien posiadać chłodnię. Tyczy się to zarówno cmentarzy komunalnych, jak i wyznaniowych.
Jest to zbędne z uwagi na wielość profesjonalnych domów pogrzebowych – twierdzą funerolodzy, dbając o swoje interesy, bo nie jest napisane, że to oni przejmą cmentarny interes.
Tylko z pozoru wymienione problemy nas nie dotyczą, bo przecież każdy z nas kiedyś będzie chował bliską mu osobę i zechce, by kultura pogrzebu była jak najwyższa. Gwarantują ją niezależne i prywatne zakłady pogrzebowe.
Pozostałe artykuły:
- - NECROEXPO 2024: Nowości z Branży Pogrzebowej na Targach Kielce
- - NECROEXPO wspólnym sukcesem całej branży
- - NECROEXPO - PODSUMOWANIE
- - NECROEXPO 2022 - podsumowanie drugiego dnia
- - NECROEXPO 2022 - Dzień pierwszy podsumowanie
- - NECROEXPO 2022 jedynymi targami funeralnymi w Polsce
- - Urny, nagrobki, karawany oraz nowe technologie w branży na NECROEXPO 2022!
- - Szkolenia i prelekcje na NECROEXPO 2022
- - Karawany, urny, nagrobki, ale też cyfryzacja i nowe technologie - NECROEXPO 2022 już 3-5 czerwca w Targach Kielce
- - Uczestnictwo w ostatnim pożegnaniu on-line? Teraz to możliwe!