Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Zakup trumny, czym się kierujemy przy wyborze?

Zakup trumny, czym się kierujemy przy wyborze?

Które modele i rodzaje trumien są najczęściej wybierane przez rodzinę dla swoich bliskich, którzy od nas odeszli? Czy tradycyjne są ciężkie i duże dębowe trumny czy może nadal chętnie kupowane są trumny papieskie - bez ozdobień i proste?

Gdy nadchodzi moment wybierania trumny decydujemy się najczęściej na trumny drewniane, mimo że do wyboru mamy dzisiaj również trumny metalowe. Trumny drewniane najczęściej wykonywane są z drewna sosnowego, dębowego, jesionowego, klonowego, wiśniowego, a także mahoniu i orzecha. To właśnie materiał z jakiego zrobiona jest trumna jest głównym czynnikiem wpływającym na jej cenę - głównym, ale nie jedynym.

Na cenę trumny wpływa też materiał z jakiego jest wykonane jej wnętrze. Na rynku polskim dominują trumny polskie, rzadziej kupujemy trumny włoskie, które nie są tanie, a do tego wyglądają jakby były plastikowe, mimo tego, że są drewniane. Moda nie omija trumien Wśród trumien, tak jak i w innych dziedzinach, panują trendy i mody.

Gdy odszedł od nas papież ludzie masowo zaczęli kupowali proste trumny, które szybko zostały okrzyknięte trumnami papieskimi (doczekały się wielu odmian) - bardzo proste, bez zdobień, kształtem przypominające prostopadłościan. Ten trend nadal się utrzymuje. Poza trumnami papieskimi popularne są trumny amerykańskie - ten model szczególnie podoba się osobom lubiącym bogactwo i przepych - są duże, masywne z dwoma odchylanymi wiekami, dzielącymi trumnę na pół. Zakłady pogrzebowe w ofercie mają też modele francuskie i sarkofagi,trumny fornirowane, metalizowane oraz dziecięce.

Trumny dziecięce - jakie?

Trumny dziecięce przeważnie oferowane są w białym kolorze, z metalowymi okuciami w zależności od wyboru w kolorze złotym bądź srebrnym.

Ile kosztuje trumna?

Rozbieżność cenowa jest duża a ceny wahają się od ok. 200-300 zł za sosnowe trumny kremacyjne po ciężkie dębowe za ponad 4000 zł. Trumna dziecięca kosztuje ok. 400 zł, cena zależy od wielkości trumny i materiału, którym jest wyściełana wewnątrz.

O nas