Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Tadeusz Mosz przegrał walkę z chorobą nowotworową

Tadeusz Mosz przegrał walkę z chorobą nowotworową

Tadeusz Mosz od 1980 roku związany był z Telewizją Polską. Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. Był znany przede wszystkim z programów dotyczących ekonomii, których był autorem i prowadzącym.

Mosz głównie kojarzony był z magazynem ekonomicznym "Plus Minus", który pojawił się na antenie TVP w 2001 r. i "EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka".

Był autorem ponad 3 tysięcy programów telewizyjnych i radiowych o tematyce społeczno-ekonomicznej.

Podczas swojej kariery tworzył m.in. programy "Jak jest, jak może być, jak być powinno, czyli jak przekształcić system centralnie planowany w rynkowy", "Otwarte studio" czy "Giełda".

Współpracował także z redakcjami gazet i czasopism. Przez 5 lat był felietonistą "Przekroju", a wcześniej "BusinessWeek" i "Businessman Magazine".

"Dziennikarz roku" i nominacja do Wiktora.

Tadeusz Mosz był również wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. W 2002 r. otrzymał "Ostre pióro" - prestiżową nagrodę przyznawaną przez Business Centre Club. Rok później otrzymał Medal Europejski, którym nagrodzono także jego program "Plus Minus".

W 2002 r. otrzymał również tytuł "Dziennikarza roku", przyznawany przez miesięcznik "Twój Pieniądz", a dwa lata później "Dziennikarza gospodarczego roku" przyznawany w konkursie "Finansista Roku". W tym samym roku nominowany był do nagrody Wiktora.

O nas