Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Jaki rezultat poznańskich targów funeralnych?

Jaki rezultat poznańskich targów funeralnych?

W dniach 30 listopada do 2 grudnia 2012 roku w Poznaniu odbyły się Targi Funeralne MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka, organizowane wspólnie przez Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Na poznańskich targach funeralnych 68 firm prezentowało najnowsze rozwiązania dla branży pogrzebowej, a w tym 38 zupełnych nowości rynkowych. Oprócz bogatej oferty wyposażenia kaplic, pieców kremacyjnych, trumien, sprzętu techniki cmentarnej, w Poznaniu można było zobaczyć szerokie spektrum akcesoriów pogrzebowych i okuć. Na ekspozycji targowej nie zabrakło także drobnego sprzętu, takiego jak drukarki do szarf, odzież, ceramika, worki do transportu, czy materiały do balsamacji, a także systemy komputerowe, czy produkty ubezpieczeniowe. Firmy planujące zakup karawanu miały do dyspozycji bardzo bogatą ofertę tego typu, luksusowych pojazdów.

MEMENTO POZNAŃ 2012 odwiedziło ponad 1600 profesjonalnych zwiedzających.Fot. Maciej Ograbek

Podczas targów przyznano symboliczne nagrody za najlepsze produkty. W kategorii JAKOŚĆ jury wyróżniło karawan METIS firmy BIEMME SPECIAL CARS, w kategorii NOWOŚCI zwyciężył karawan elektryczny (model 379) marki MELEX A&D. TYSZKIEWICZ SP.J. Firma SW POLAND otrzymała nagrodę w kategorii WZÓR, za trumnę CUBA. Nagrodę specjalną im. Wojciecha Krawczyka otrzymała firma CARMEN.

Swój udział w targach zaznaczyła, obchodząca tym roku 20-lecie swojego istnienia, firma Kuhlmann Cars.Fot. Maciej Ograbek

- Przyjeżdżamy na targi po bezpośrednie kontakty z naszymi klientami, bowiem jest ich tak wielu, że na co dzień nie mamy możliwości spotkać się ze wszystkimi. Poza tym, na swoim stoisku spotykamy takich klientów, którzy słyszeli o nas, ale jeszcze nie mieliśmy okazji współpracować. Rozmowa na targach jest doskonałym pomysłem na rozpoczęcie takiej relacji. Profesjonalnie przygotowana promocja targów wśród zwiedzających, a także elastyczne podejście organizatorów – to bezcenne atuty targów MEMENTO w Poznaniu – mówi Aneta Zdyb z firmy CARMEN.

Z ofertą wystawców zapoznało się ponad 1600 profesjonalnych gości z Polski i zagranicy, którzy przez trzy dni, w komfortowych warunkach, mieli okazję nawiązać wiele ciekawych kontaktów biznesowych.

- Targi MEMENTO POZNAŃ 2012 są profesjonalnie zorganizowane. Nasze stoisko odwiedziło w czasie ich trwania dużo osób zainteresowanych naszymi produktami. Firma MELEX jest znana w branży funeralnej w Polsce i na świecie, więc naszym głównym celem uczestnictwa jest nie tyle promowanie marki, co prezentacja nowego pojazdu elektrycznego: karawanu - modelu 379 z serii N.Car, za który otrzymaliśmy nagrodę targów MEMENTO w kategorii NOWOŚĆ. Targi umożliwiły nam bezpośredni kontakt z naszymi klientami, którzy mogli na żywo obejrzeć prezentowany model nowego karawanu – mówi Anna Stąpor, Specjalista ds. marketingu w firmie MELEX A&D TYSZKIEWICZ SP.J.

Podczas poznańskich targów funeralnych odbyły się pokazy florystyki pogrzebowej. Fot. Maciej Ograbek

Jak przyznają wystawcy – klienci dopisali, także z zagranicy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego wystąpienia targowego, odwiedziło nas bardzo dużo potencjalnych klientów m.in. z Cypru, Grecji, Islandii, Litwy, Niemiec i Rosji – potwierdza Agnieszka Palińska z firmy PLASTMET.

- Trzeba przyznać, że około 40 procent zwiedzających to zupełnie nowe kontakty – dodaje Palińska.

Międzynarodowy charakter targów MEMENTO POZNAŃ został podkreślony poprzez oficjalną wizytę Clausa Dietera Wulfa, Prezydenta Światowej Organizacji Pogrzebowej FIAT – IFTA, oraz Gerarda Knapa – Sekretarza tej organizacji. W pierwszym dniu targów przedstawiciele FIAT - IFTA odwiedzili stoiska wystawców oraz wzięli udział w konferencji. Podczas uroczystego bankietu Prezydent wyraził swoje uznanie dla targów MEMENTO, wskazując na ich rosnące znaczenie w branży funeralnej.

Ciekawy program wydarzeń.

Przez trzy dni targowe w Poznaniu odbywały się pokazy organizowane przez Funeralną Instytucję Szkoleniową Polskie Centrum Balsamacji i Tanatokosmetologii. Miały one na celu przygotowanie kadry dla branży funeralnej oraz medycznej. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób profesjonalne przygotować osobę zmarłą do pogrzebu, transportu, kremacji, a także do sekcji zwłok. pokazy polegały na wykonaniu makijażu pośmiertnego i rekonstrukcji pośmiertnej na fantomach, a także poznali zagadnienia związane z dezynfekcją oraz zabezpieczeniem zwłok. Na dużej scenie odbywały się także pokazy florystyki pogrzebowe, prowadzone przez wykładowców Polskiej Szkoły Florystycznej. Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe - współorganizator targów, przeprowadziło szkolenie: „Informatyczne wspomaganie zarządzania. Archiwizacja dokumentów. Księgi cmentarne.”

Na targach prezentowano wiele ciekawych wzorniczo modeli trumien. Fot. Maciej Ograbek

Kolejna edycja – w 2014 roku.

Dni targowe były okazją dla wystawców i zwiedzających do nawiązania wielu ciekawych kontaktów, a dla organizatorów - bardzo dobrym momentem na zebranie informacji na temat zaproponowanej formuły targów.

- Zebrane przez nas opinie pozwolą nam, wspólnie z naszymi klientami, zbudować w przyszłości silną markę targów MEMENTO POZNAŃ, które już teraz bardzo pozytywnie zaznaczyły swoje miejsce w branży funeralnej. Jest to dla nas bardzo duży impuls do pracy nad przyszłą edycję tych targów w 2014 roku, do udziału w której już teraz serdecznie zapraszamy – mówi Marcin Gruszczyński, Dyrektor targów MEMENTO POZNAŃ.

Więcej informacji: www.mementopoznan.pl

Kolejna edycja: 2014 rok

O nas