Potrzebujesz pomocy? +48 601 186 690

Szukaj firmy

Targi Funeralne MEMENTO POZNAŃ Spotkajmy się w Poznaniu

W dniach 30 listopada do 2 grudnia 2012 roku w Poznaniu odbędą się Targi Funeralne MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka, organizowane wspólnie przez Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Na poznańskie targi funeralne warto przyjechać ze względu na blisko 60 firm, które zaprezentują najnowsze, dedykowane branży rozwiązania. W tym roku wystawcy zgłosili oficjalnie 38 nowości produktowych, które pojawią się na ich stoiskach. A tam zobaczymy m.in. piece kremacyjne, akcesoria pogrzebowe, takie jak okucia, elementy wyposażenia kaplic, ciekawe wzory trumien, sprzęt techniki cmentarnej, czyli windy, chłodnie, namioty, nagłośnienie nagłośnienia.  Na ekspozycji targowej nie zabraknie także drobnego sprzętu, takiego jak drukarki do szarf, odzież, ceramika, worki do transportu, czy materiały do balsamacji, a także systemy komputerowe, czy produkty ubezpieczeniowe. Dla zakładów mających w planie zakup karawanu – wizyta w Poznaniu powinna być obowiązkowa, możemy się bowiem spodziewać prezentacji luksusowych aut tego typu. Organizatorzy zapraszają również wszystkich chętnych do udziału w giełdzie karawanów, gdzie będzie można zbyć lub zakupić używane pojazdy. Oprócz ciekawej ekspozycji organizatorzy przygotowali wspólnie ze swoimi partnerami ciekawy program seminariów i pokazów, których szczegóły przedstawiamy w opublikowanym programie.

Targi MEMENTO POZNAŃ potrwają trzy dni, od piątku do niedzieli, w godzinach od 10.00 do 17.00 (w niedzielę do godziny 16.00). Tereny targowe znajdują się w centrum miasta, więc dotarcie na miejsce jest bardzo łatwe, zarówno dla podróżujących koleją, autem czy też samolotem. Przy planowaniu dłuższego pobytu – warto pomyśleć o noclegu. Targi Poznańskie, specjalnie dla gości targów MEMENTO proponują zakwaterowanie w cenie już od 110 zł za dobę w renomowanych hotelach w centrum miasta Poznania, które ma do wiele do zaoferowania pod względem wieczornych rozrywek.

Więcej informacji i lista wystawców: www.mementopoznan.pl

Konkurs dla zwiedzających targi MEMENTO POZNAŃ

Firma TuSoft zaprasza zakłady pogrzebowe do wzięcia udziału w konkursie, gdzie do wygrania są licencje oprogramowania Funeral System. Program dostosowany jest wyłącznie do potrzeb i specyfiki branży funeralnej i ma pomagać w codziennej pracy firmy, niezależnie od jej wielkości.

Oprogramowanie zapewnia najwyższy poziom obsługi klienta, kontroluje zdarzenia związane codziennym funkcjonowaniem firmy.  Aby wziąć udział w konkursie należy przyjść na targi MEMENTO i wziąć udział w prezentacji zastosowania programu Funeral System, wypełnić kupon konkursowy, potwierdzić swoją obecność pieczątką na stoisku organizatora konkursu (firma TuSoft) i wrzucić kupon do urny.

Pokazy kosmetyki i rekonstrukcji

Podczas poznańskich targów funeralnych odbędą się pokazy, które mają na celu przygotowanie kadry dla branży funeralnej oraz medycznej.

Zdobyta na miejscu wiedza przyda się dla zawodów: balsamista, tanatopraktyk, kosmetyk, makijażysta pośmiertny, plastyk pośmiertny, laborant sekcyjny. Dzięki pokazom dowiemy się, jak profesjonalne przygotować osobę zmarłą do pogrzebu, transportu, kremacji, a także do sekcji zwłok. Organizowane przez Funeralną Instytucję Szkoleniową Polskie Centrum Balsamacji i Tanatokosmetologii pokazy polegać będą na wykonaniu makijażu pośmiertnego i rekonstrukcji pośmiertnej na fantomach. Uczestnicy pokazów poznają zagadnienia związane z dezynfekcją oraz zabezpieczeniem zwłok.

Nie tylko w czarnych barwach

Florystyka żałobna nie traci na popularności w branży pogrzebowej, a wręcz przeciwnie – dynamicznie się rozwija. Kierunki tego rozwoju oraz najnowsze trendy w okazjonalnych kompozycjach prezentowane będą na dużej scenie podczas targów MEMENTO POZNAŃ.

Florystyka pogrzebowa, najbardziej w Polsce upowszechniona, kryje w sobie wiele form. Wśród nich znajdują się wieńce, wiązanki pogrzebowe, bukiety pogrzebowe, dekoracje trumien oraz dekoracje urn. Te dekoracje poświęcone są zmarłym. Jest to forma pożegnania ze zmarłym, zaznaczająca podniosłość i szczególność tego dnia. Pokazy pracy przygotowują oraz poprowadzą wykładowcy PSF: Piotr Sekunda oraz Zygmunt Sierdzan - Mistrzowie Polski we florystyce 2012 wraz ze swoimi uczniami.

O nas